اینجا محل تبلیغات شماست.


Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$catid in /home/joomiran/public_html/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 186

Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$link in /home/joomiran/public_html/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 269

گسترش ها

30or25همان طور که کاربران جوملا مطلع هستند، جوملا 3.0 فارسی منتشر شد. اما بسیاری از کاربران بین این دو راهی هستند که آیا سایت های قبلی خود را به این نسخه ارتقا دهند یا خیر. همچنین سایت های جدید را با این نسخه طراحی کنند یا نسخه های قبلی. در این مقاله قصد داریم یک توضیح کامل بدهیم و دو نسخه 2.5 و 3.0 را برسی کنیم تا بعد از آن بتوانیم تصمیم گیری کنیم.

جوملا 3.0 نسبت به جوملا 2.5 تغییراتی داشته است:

بزرگترین ویژگی جوملا 3.0؟ جوملا 3.0 اولین سیستم مدیریت محتوایی است که کاملا ریسپانسیو و برای موبایل آماده شده است.

جوملا 3.0 برای چه کسانی است؟ جوملا 3.0 برای توسعه دهندگان جوملا می باشد تا بستری برای ارتقا به جوملا 3.5 باشد.

نظرات (1) کلیک ها: 3249

Modern Takاز زمان شروع کار گروه جومیران، از اهداف اصلی گروه انتشار قالب ها و افزونه های متعدد فارسی، مخصوصا قالب های حرفه ای که از تکنولوژی پیشرفته برخوردار باشند بوده است. به دلیل اینکه برای جوملا قالب های فارسی حرفه ای که گرافیک فوق العاده ای داشته باشند که همه ی نیاز ها را برطرف کند اندک است و ما را مجبور می کند که از قالب های تجاری سایت های خارجی استفاده کنیم، به این منظور در این هفته قصد داریم چند قالب منتشر کنیم که ابتدا این قالب که مدرن تک نام دارد را منتشر می کنیم. انشالله این شروعی باشد برای منتشر کردن قالب های بیشتر و بیشتر که کاربرد و قابلیت های قالب های خارجی را داشته باشند.

نظرات (9) کلیک ها: 18123

Joomla3بلاخره پس از نزدیک به یک ماه پس از انتشار جوملا 3.0، بسته فارسی ساز این نسخه منتشر شد. البته باید ذکر شود که جوملا 3.0 دارای پشتیبانی کوتاه مدت (STS) و برای استفاده در سایت های جدید یا بروزرسانی به این نسخه توصیه نمی شود. البته کاربران برای سایت های جدید می توانند از جوملا 3.0 استفاده کنند و مشکلی هم نخواهد بود و در حال حاظر پشتیببانی هم می شود. اما باید اشاره کرد جوملا 3.0 و نسخه بعدی اش 3.1، نسخه های دارای پشتیبانی کوتاه مدت هستند و تنها بستری برای بروزرسانی به جوملا 3.5 می باشد. همچنین این نسخه ها که 6 ماه یک بار منتشر می شوند، بیشتر مناسب توسعه دهندگان جوملاست که افزونه هایشان را با این نسخه ها تست و رفع مشکل کنند تا نهایتا برای جوملا نسخه 3.5 سازگار باشند.

نظرات (1) کلیک ها: 3648

Kunena V202در این پست به مناسبت عید سعید قربان قصد داریم بهترین و قدرتمند ترین سیستم انجمن ساز را برای جوملا 1.5 و 2.5 ، کاملا فارسی و بهینه برای زبان فارسی را منتشر کنیم.

 بسیاری از کاربران و مدیران سایت ها از این انجمن ساز برای سایت هایشان استفاده می کنند و در انجمن جومیران درخواست هایی زده شده بود مبنی بر فارسی سازی و بهینه سازی این کامپوننت برای زبان فارسی. البته در نسخه ای که این سایت سازنده این افزونه منتشر کرده است ، زبان فارسی یافت می شود ولی این فارسی ساز کامل نبود و نواقص زیادی داشت. همچنین قسمت های مختلف این کامپوننت برای زبان فارسی بهینه نبود. به همین دلیل جومیران تصمیم گرفت نسخه ای بدون مشکل و دارای همه ی امکانات لازم را منتشر کند.

نظرات (20) کلیک ها: 10213

AixeenaTaxonomySystem در پست قبل کامپوننتی با نام Aixeena Taxonomy System نسخه فارسی منتشر شد. همانطور که اشاره شد با استفاده از این کامپوننت می توانید برای مطالب خود کلمات کلیدی یا اصطلاحا tag هایی برای هر یک از مطالب خود بنویسید.

این کامپوننت تنها کمبودی که دارد این هست که با استفاده از SEF جوملا آدرس های بلندی می سازه. برای حل این مشکل تیم برنامه نویسی جومیران تصمیم گرفت پلاگینی بنویسد که آدرس هایی که این کامپوننت می سازد را کوتاه کند.

نظرات (8) کلیک ها: 6475

AixeenaTaxonomySystem در جوملا 1.5 یک کامپوننتی به نام JoomlaTags بود که همه ی امکانات مربوط به ایجاد کلمات کلیدی و برچسب برای مطالب سایت ها را داشت. برای مثال کامپوننتی برای اضافه کردن کلمات کلیدی به مطلب ، پلاگینی برای تنظیمات مختلف و یک ماژول برای نمایش ابر برچسب ها و همچنین یک پلاگین برای کوتاه کردن آدرس های تگ ها.

 اما در جوملا 2.5 تا چند مدتی طولانی کامپوننتی که همه ی این امکانات را داشته باشه وجود نداشت. البته بعد از یک مدتی کامپوننتی به نام TorTags منتشر شد که من یکم ازش استفاده کردم دیدم که کارایی هایی که من لازم دارم را ندارد و مشکلاتی نیز دارد. (البته نسخه رایگانش)

بلاخره کامپوننتی به نام aixeena taxonomy system منتشر شد که بیشتر امکانات مورد نیاز را در اختیار می گذارد.

نظرات (2) کلیک ها: 5223

Gantry4فریم ورک قدرتمند و بسیار حرفه ای Gantry 4.0.5 توسط Rockettheme منتشر شد. به دلیل اینکه این فریم ورک برای طراحی قالب بسیار قدرتمند است و خیلی از کار ها را برایمان انجام می دهد و طراحی قالب را شیرین می کند! تصمیم گرفتیم آن را کاملا فارسی و برای زبان فارسی بهینه کنیم که هم اکنون کاملا رایگان منتشر می شود.

نظرات (7) کلیک ها: 7404

Version 25بعد از انتشار جوملا 2.5.7 فارسی ، برخی از کاربران جوملا درخواست داشتند که یک پکیج نصبی زبان فارسی برای قسمت های مدیریت و سایت جوملا 2.5.7 منتشر شود. ضرورت انتشار این بسته زبان فارسی ، این است که خیلی از کاربران از جوملا انگلیسی استفاده می کنند و برای فارسی سازی ، از بسته فارسی ساز جوملا استفاده می کنند.

 همچنین خیلی از طراح های جوملایی ، از قالب های آماده سایت های خارجی و بسته های آسان نصب (quick start) استفاده می کنند. این بسته ها فاقد زبان فارسی هستند و نیاز هست که فارسی ساز جوملا را برایشان نصب کنیم.

نظرات (5) کلیک ها: 13303

Phoca Galleryکامپوننتی که پیش رو دارید ، انقدر معروف و پر استفاده هست که دیگه نیازی به توضیحات بیشتر نداره! خیلی از دوستانی که از جوملا 1.5 استفاده می کنند ، در سایت هاشون از این کامپوننت بهره می برند. امروز یکی از دوستان در انجمن درخواست دادند که این افزونه ازشمند ، نسخه فارسی آن برای جوملا 2.5 منتشر شود.

توضیحات:

 توسط این افزونه قدرتمند ، که شامل کامپوننت ، ماژول ، پلاگین و زبان می باشد ، می توانید گالری های تصویر قدرتمندی ایجاد کنید. از ویژگی های خوب این سیستم ، این است که برای هر عکس ، تصویر بندانگشتی ساخته می شود.

نظرات (9) کلیک ها: 11860

Joomla 3.0براساس جدول زمانی برای انتشار نسخه های بعدی جوملا ، تیم جومیران قصد دارد بعد از انتشار نسخه کامل جوملا 3.0 ، اقدام به فارسی سازی و بهینه سازی آن برای فارسی زبانان نماید. طبق گفته پروژه جوملا ، جوملا 3.0 نسخه کامل آن 15 سپتامبر 2012 (25 شهریور 91) منتشر خواهد شد.

 البته باید اشاره کرد که جوملا 3.0 ، نسخه کوتاه مدت (STS) است و برای نصب و استفاده سفارش نمی شود. مانند جوملا 1.6 و 1.7 که اینطور بودند ولی نسخه 2.5 دارای پشتبانی طولانی مدت (LTS) می باشد. همچنین جوملا 3.5 دارای پشتبانی طولانی مدت خواهد بود. همچنین جوملا 3.0 و 3.1 پیشبینی می شود به راحتی به جوملا 2.5 ارتقا داده شود.

همچنین باید اشاره شود که بعد از کنفرانسی که جوملا برا آینده جوملا برگزار شود و طبق نظرسنجی ای که شد ، قرار شد که نسخه های آینده به ترتیب: 3.0 ، 3.1 ، 3.5 ، 4.0 ، 4.1 ، 4.5 تا... باشد. این چرخه آینده جوملاست!

نظرات (0) کلیک ها: 1980

زیر مجموعه ها