اینجا محل تبلیغات شماست.

افزونه ها

Modern Takاز زمان شروع کار گروه جومیران، از اهداف اصلی گروه انتشار قالب ها و افزونه های متعدد فارسی، مخصوصا قالب های حرفه ای که از تکنولوژی پیشرفته برخوردار باشند بوده است. به دلیل اینکه برای جوملا قالب های فارسی حرفه ای که گرافیک فوق العاده ای داشته باشند که همه ی نیاز ها را برطرف کند اندک است و ما را مجبور می کند که از قالب های تجاری سایت های خارجی استفاده کنیم، به این منظور در این هفته قصد داریم چند قالب منتشر کنیم که ابتدا این قالب که مدرن تک نام دارد را منتشر می کنیم. انشالله این شروعی باشد برای منتشر کردن قالب های بیشتر و بیشتر که کاربرد و قابلیت های قالب های خارجی را داشته باشند.

Joomla3بلاخره پس از نزدیک به یک ماه پس از انتشار جوملا 3.0، بسته فارسی ساز این نسخه منتشر شد. البته باید ذکر شود که جوملا 3.0 دارای پشتیبانی کوتاه مدت (STS) و برای استفاده در سایت های جدید یا بروزرسانی به این نسخه توصیه نمی شود. البته کاربران برای سایت های جدید می توانند از جوملا 3.0 استفاده کنند و مشکلی هم نخواهد بود و در حال حاظر پشتیببانی هم می شود. اما باید اشاره کرد جوملا 3.0 و نسخه بعدی اش 3.1، نسخه های دارای پشتیبانی کوتاه مدت هستند و تنها بستری برای بروزرسانی به جوملا 3.5 می باشد. همچنین این نسخه ها که 6 ماه یک بار منتشر می شوند، بیشتر مناسب توسعه دهندگان جوملاست که افزونه هایشان را با این نسخه ها تست و رفع مشکل کنند تا نهایتا برای جوملا نسخه 3.5 سازگار باشند.

Kunena V202در این پست به مناسبت عید سعید قربان قصد داریم بهترین و قدرتمند ترین سیستم انجمن ساز را برای جوملا 1.5 و 2.5 ، کاملا فارسی و بهینه برای زبان فارسی را منتشر کنیم.

 بسیاری از کاربران و مدیران سایت ها از این انجمن ساز برای سایت هایشان استفاده می کنند و در انجمن جومیران درخواست هایی زده شده بود مبنی بر فارسی سازی و بهینه سازی این کامپوننت برای زبان فارسی. البته در نسخه ای که این سایت سازنده این افزونه منتشر کرده است ، زبان فارسی یافت می شود ولی این فارسی ساز کامل نبود و نواقص زیادی داشت. همچنین قسمت های مختلف این کامپوننت برای زبان فارسی بهینه نبود. به همین دلیل جومیران تصمیم گرفت نسخه ای بدون مشکل و دارای همه ی امکانات لازم را منتشر کند.

AixeenaTaxonomySystem در پست قبل کامپوننتی با نام Aixeena Taxonomy System نسخه فارسی منتشر شد. همانطور که اشاره شد با استفاده از این کامپوننت می توانید برای مطالب خود کلمات کلیدی یا اصطلاحا tag هایی برای هر یک از مطالب خود بنویسید.

این کامپوننت تنها کمبودی که دارد این هست که با استفاده از SEF جوملا آدرس های بلندی می سازه. برای حل این مشکل تیم برنامه نویسی جومیران تصمیم گرفت پلاگینی بنویسد که آدرس هایی که این کامپوننت می سازد را کوتاه کند.

AixeenaTaxonomySystem در جوملا 1.5 یک کامپوننتی به نام JoomlaTags بود که همه ی امکانات مربوط به ایجاد کلمات کلیدی و برچسب برای مطالب سایت ها را داشت. برای مثال کامپوننتی برای اضافه کردن کلمات کلیدی به مطلب ، پلاگینی برای تنظیمات مختلف و یک ماژول برای نمایش ابر برچسب ها و همچنین یک پلاگین برای کوتاه کردن آدرس های تگ ها.

 اما در جوملا 2.5 تا چند مدتی طولانی کامپوننتی که همه ی این امکانات را داشته باشه وجود نداشت. البته بعد از یک مدتی کامپوننتی به نام TorTags منتشر شد که من یکم ازش استفاده کردم دیدم که کارایی هایی که من لازم دارم را ندارد و مشکلاتی نیز دارد. (البته نسخه رایگانش)

بلاخره کامپوننتی به نام aixeena taxonomy system منتشر شد که بیشتر امکانات مورد نیاز را در اختیار می گذارد.