اینجا محل تبلیغات شماست.

افزونه ها

Gantry4فریم ورک قدرتمند و بسیار حرفه ای Gantry 4.0.5 توسط Rockettheme منتشر شد. به دلیل اینکه این فریم ورک برای طراحی قالب بسیار قدرتمند است و خیلی از کار ها را برایمان انجام می دهد و طراحی قالب را شیرین می کند! تصمیم گرفتیم آن را کاملا فارسی و برای زبان فارسی بهینه کنیم که هم اکنون کاملا رایگان منتشر می شود.

Version 25بعد از انتشار جوملا 2.5.7 فارسی ، برخی از کاربران جوملا درخواست داشتند که یک پکیج نصبی زبان فارسی برای قسمت های مدیریت و سایت جوملا 2.5.7 منتشر شود. ضرورت انتشار این بسته زبان فارسی ، این است که خیلی از کاربران از جوملا انگلیسی استفاده می کنند و برای فارسی سازی ، از بسته فارسی ساز جوملا استفاده می کنند.

 همچنین خیلی از طراح های جوملایی ، از قالب های آماده سایت های خارجی و بسته های آسان نصب (quick start) استفاده می کنند. این بسته ها فاقد زبان فارسی هستند و نیاز هست که فارسی ساز جوملا را برایشان نصب کنیم.

Phoca Galleryکامپوننتی که پیش رو دارید ، انقدر معروف و پر استفاده هست که دیگه نیازی به توضیحات بیشتر نداره! خیلی از دوستانی که از جوملا 1.5 استفاده می کنند ، در سایت هاشون از این کامپوننت بهره می برند. امروز یکی از دوستان در انجمن درخواست دادند که این افزونه ازشمند ، نسخه فارسی آن برای جوملا 2.5 منتشر شود.

توضیحات:

 توسط این افزونه قدرتمند ، که شامل کامپوننت ، ماژول ، پلاگین و زبان می باشد ، می توانید گالری های تصویر قدرتمندی ایجاد کنید. از ویژگی های خوب این سیستم ، این است که برای هر عکس ، تصویر بندانگشتی ساخته می شود.

Wavegalleryهمانطور که ﻣﺴﺘﺤﻀﺮ هستید در پست قبل درباره راهکارهای زیبا سازی یک وب سایت گفته شد. همچنین یک ماژول دراین زمینه منتشر شد. در این پست نیز قصد داریم یک ماژول دیگه ای که در این زمینه به ما کمک می کند را منتشر کنیم.

ماژول Wave Gallery یک ماژولی هست که توسط آن می توان عکس های تعدادی از مطالب را فراخوانی کرد و آن ها را به صورت موج نمایش داد. با کلیک بر روی این گروه عکس ها می توان زوم کرد و عکس های بیشتری را به صورت بند انگشتی دید. سپس با کلیک کردن روی این تصاویر ها می توان مطلب آن عکس را به صورت پاپ آپ (لایت باکس) مشاهده کرد. همچنین این ماژول دارای پارامتر ها و انتخاب های زیادی هست که می توان نحوه ی نمایش آن را به سلیقه خودمان سفارشی کنیم.

در ادامه می توانید دمو یا پیش نمایشی از این ماژول ببینید.

TCVN Carousel Slideshow در خیلی از وب سایت هایی که طراحی میشه ، این نیاز احساس می شود که سایت خودمون را زیبا کنیم و جلوه های ویژه ای بهش دهید تا زیبا و منحصر به فرد به نظر آید. برای این منظور راه کار های زیادی هست! مخصوصا در جوملا! یکی از این ها استفاده از اسلاید شو و اسلایدر هایی هست که چند عکس یا مطلب را با افکت ها و جلوه های خاصی نمایش دهد.

ماژولی که پیش رو دارید یک اسلاید شویی هست که مطالب و عکس های شما را به صورت چرخشی (یک چیزی مثل چرخ و فلک) نمایش می دهد. این ماژول می تواند مطالب را از سیستم مدیریت مطالب جوملا یا کامپوننت k2 فرخوانی کند. در ادامه می توانید دمو یا پیش نمایشی از این ماژول ببینید.